SCHNEIDER ELECTRIC QOB120CAFI Miniature Circuit Breaker 120V 20-Amp Molded Case Circuit Breaker 600V 30A
★★★★★ 4.6 29 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by tdmglass.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Miniature circuit breaker 120-Volt 20-amp
  • Schneider Electric QOB120CAFI
  • Package quantity: 1
UPC 785901530602
Model QOB120CAFI
Voltage 120 Volts
Brand Name Schneider Electric
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 8.8 ounces
Part Number QOB120CAFI
Manufacturer SCHNEIDER ELECTRIC
Mounting Type Plug-In Mount
Current Rating 20 Amps
Item Type Name Schneider Electric QOB120CAFI Molded Case Circuit Breaker 600V 30A
Number of Poles 1
Included Components QOB120CAFI
Circuit Breaker Type Standard
Global Trade Identification Number 00785901530602
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
29 ratings | 12 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (24)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)